Kliendile
Üldhooldusteenusele koha taotlemine
Võta ühendust elukohajärgse sotsiaalhoolekande osakonnaga, kus hooldust vajav inimene rahvastikuregistri andmetel elab ja anna teada tema abivajadusest.
Loe lisaks Ööpäevane üldhooldus Tallinnas ja Sotsiaalkindlustusameti üldhoolekanne Eestis
Lasnamäe Linnaosa Valitsuse sotsiaalhoolekande osakond
Aadress: Pallasti 54, 11413 Tallinn
Telefon: 645 7700, 645 7718
E-post: lasnamae@tallinnlv.ee
Mustamäe Linnaosa Valitsuse sotsiaalhoolekande osakond
Aadress: E. Vilde tee 118, 12614 Tallinn
Üldtelefon: 645 7500; 645 7511
E-post: mustamae@tallinnlv.ee
Kristiine Linnaosa Valitsuse sotsiaalhoolekande osakond
Aadress: Metalli tn 5, 10615 Tallinn
NB! Teenindatakse eelregistreerimise alusel 645 7140 või kristiine.sotsiaal@tallinnlv.ee
Põhja-Tallinna Valitsuse sotsiaalhoolekande osakond (Kari 13)
Sotsiaalteenuste talitus: vastuvõtt eelregistreerimisega telefonil 645 7071
Haabersti Linnaosa Valitsuse sotsiaalhoolekande osakond
Aadress Ehitajate tee 109a/1, 13514 Tallinn
Telefon 640 4800
haabersti@tallinnlv.ee
Nõmme Linnaosa Valitsuse sotsiaalhoolekande osakond
Aadress: Valdeku 13, 11621 Tallinn
Telefon: 645 7333 (klienditeenindus)
e-post: nomme@tallinnlv.ee
Pirita Linnaosa Valitsuse sotsiaalhoolekande osakond
Aadress: Kloostri tee 6, 11911 Tallinn
Telefon: 645 7640
Tallinna Kesklinna Valitsuse sotsiaalhoolekande osakond
Aadress Pärnu mnt 9, 10148 Tallinn
Telefon 645 7832
E-post kesklinn@tallinnlv.ee
Ööpäevaringse üldhooldusteenuse maksumus Iru Hooldekodus
Tallinna Sotsiaal- ja Tervishoiuameti juhataja 29.05.2023 käskkirjaga nr STA-4/59 on alates 1. juulist 2023 kinnitatud Iru Hooldekodu ööpäevaringse ülhooldusteenuse kohatasu maksumuseks 1767 eurot kalendrikuus. Kõik kulud Iru Hooldekodus kuuluvad kohatasu hinna sisse, sh hooldusvahendid, ravimid jne.
Kohatasu maksumus koosneb järgmistest komponentidest:
• Hoolduskomponent moodustab 732 eurot teenuskoha maksumusest (hooldustöötajate ja abihooldustöötajatega seotud kulud – hoolduspersonali töötasud, tööjõumaksud, kulud isikukaitsevahenditele, tööriietele, tervisekontrolli, koolituse ja supervisooniga seotud kulud).
• Teenusesaaja omaosalusena tasumisele kuuluvad kulud moodustavad 1035 eurot teenuskoha maksumusest (majutus-, toitlustuskulud, õendusteenus, ravimid, hügieenivahendid, hooldusvahendid, abivahendid, muu personaliga seotud kulud jne).
Iru Hooldekodusse saabumine
- Vajalikud dokumendid hooldekodusse elama asumiseks võetakse vastu sotsiaaltööjuhi poolt ja säilitatakse isiku toimikus.
- Saabumisel peavad kliendil olema kehtiv isikut tõendav dokument, raviskeem või terviseseisundi kirjeldus ja vähemalt viie päeva ravimid raviskeemi alusel.
- Elaniku hooldekodusse vastuvõtmisel sõlmivad osapooled üldhooldusteenuse lepingu.
- Elanikule antakse kasutamiseks vajalikud tarbeesemed (nt voodipesu ja hügieenitarbed, vajadusel sobivad riided ning jalatsid).
- Paigutamine tuppa toimub üksuse hooldusjuhi või vastutava hooldaja poolt arvestades kliendi tervislikku seisundit, erivajadust, iga ja olemasolevaid võimalusi, samuti sugu ning perekonna suhteid.
- Kliendile kuuluvad väärisesemed, raha ja dokumendid saab soovi korral anda hoiule hooldekodu seifi. Teenuse saaja saabumisel koostatakse üksuse hooldusjuhi poolt teenuse saaja isiklike asjade hoiustamise akt.
- Hooldekodu ei vastuta väärisesemete, raha ja dokumentide kadumise eest tubades.
- Uute elanike vastuvõtt toimub üldjuhul teisipäeviti ja neljapäeviti ajavahemikus 10:00-12:00 või kokkuleppel sotsiaaltööjuhiga.
- Hooldekodusse ei võeta inimesi, kes põevad nakkavas faasis nakkushaigusi ning kes on enesele või teistele ohtlikud.
- Saabumisel soovituslik kaasa võtta järgnevad asjad:
– isiklikud esemed (pildid, pildialbum, raadio jne);
– päevased riided (maksimaalselt 4 komplekti);
– ööriided;
– hommikumantel (kui on olemas);
– abivahendid, nt prillid/kuulmisaparaat (kui on olemas);
– liikumist abistavad vahendid (kui on olemas);
– nädala jagu ravimeid;
– toidulisandid (kui tarvitab);
– sokid ja sussid (soovitavalt mittelibiseva tallaga).
Erisoovid kaasavõetavate esemete sh mööbli osas, tuleb eelnevalt kokku leppida sotsiaaltööjuhiga. Emotsionaalselt olulised esemed kergendavad kohanemist ja toetavad emotsionaalset heaolutunnet.
Lähedase külastamine
Lähedaste inimeste toetus on oluline ja külastus hooldekodus viibiva kliendi juurde mõjub positiivselt. Enne külastust soovitame võimalusel kliendiga kokku leppida, kas ta soovib külastamist ja uurida, mida oleks vaja kaasa tuua.
Ootame Teid oma lähedasi külastama iga päev kell 9.00 – 19.00. Saabumisel palume ennast registreerida infolauas asuvas külastusraamatus märkides enda ja külastatava inimese nimed, külastamise kuupäeva ja saabumise kellaaja. Lahkumisel palume lisada lahkumise kellaaja. Üleriided palume jätta garderoobi. Garderoobi jäetud raha, dokumentide ja väärtesemete eest Iru Hooldekodu ei vastuta. Koos elanikuga olete oodatud kohvikusse E-R kell 9.00-15.30. Ööpäevaringselt on kasutuses fuajees asuv soojajoogiautomaat.
Hooldekodus korraldab ja tagab turvalisuse valvetöötaja ja/või administraator. Palume järgida ja täita nende juhiseid. Külastamine sujub kindlasti ladusamalt kui seda teha ilma alko- või narkojoobe tunnusteta. Alkoholi- või narkojoobes inimesi majja ei lubata. Pildistamine ja filmimine Iru Hooldekodus on lubatud ainult juhtkonna loal vastavalt Iru Hooldekodu kodukorrale. Kodukord on olemas lehel “Dokumendid”.
Lähedastele saab pakke jätta info juures olevale lauale kella 9.00-19.00.
Kliendile ei ole soovitatav tuua sööki ja jooki, mis võib kiiresti rikneda.
Et mitte ohtu seada klientide tervist, siis palume kliente külastada vaid juhul, kui Te olete terve. Palume klienti kindlasti mitte külastada kui:
Teil on ülemiste hingamisteede viirusnakkuse tunnused, sh köha ja nohu, oodake kuni Teie tervenemisest on möödunud vähemalt 72 h (3 ööpäeva).
Teil esineb kõhulahtisust. Teie pereliige, lähedased või töökaaslased on haigestunud.
Korduma kippuvad küsimused
Millised dokumendid on vajalikud hooldekodusse saabumisel?
Hooldekodusse saabumisel vajalike dokumentide vormistamiseks on oluline võtta kaasa kehtiv isikut tõendav dokument, terviseseisundi kirjeldus või väljavõte haigusloost.
Kui ruttu on võimalik teenusele saada?
Teenusele saamiseks tuleb pöörduda elukohajärgse sotsiaalhoolekande osakonna poole.
- Kohalik omavalitsus peab sobiva sotsiaalteenuse (nt hooldekodu) võimaldamise otsuse tegema kümne tööpäeva jooksul peale nõuetekohase taotluse saamist. Otsuse aluseks on eelnevalt tehtud abivajaduse hindamine.
- Kui kohe sobivat hooldekodu kohta ei leita, peab kohalik omavalitsus pakkuma alternatiivseid teenuseid, näiteks koduteenust sellises ulatuses, et lähedase toimetulek on tagatud, määrama hooldaja, paigutama inimese ajutisele tasulisele hooldusteenusele õendushaiglasse jms.
Kas hooldekoduga on võimalik eelnevalt tutvuma tulla?
On küll. Palun leppige oma tulek sotsiaaltööjuhiga eelnevalt kokku ja me tutvustame teile meeleldi hooldekodu.
Kas arstiabi on kättesaadav?
Meie klientide tervist jälgivad igapäevaselt õed. Teenusele saabumisel on võimalik liituda meie perearsti nimistuga. Tallinna Perearstikeskuse perearst dr Hallika viibib majas 2xnädalas.
Kas hooldekodusse saabudes saab kaasa tuua isiklikku mööblit, lemmikloomi?
Kõikide erisoovide osas palume eelnevalt leppida kokku sotsiaaltöö osakonna juhiga. Emotsionaalset tuge pakkuvad esemed toetavad inimese kohanemist ja annavad turvatunnet. Siiski peame eelnevalt veenduma, et majja toodavad esemed on ohtud ja ruumilahenduselt sobivad. Üldjuhul me lemmikloomi kahjuks majja võtta ei saa, kuid alati tasub teema läbi arutada.
Mida teha, kui lähedane vajab hooldust?
Iru Hooldekodu
on Tallinna Sotsiaal- ja Tervishoiuameti hallatav asutus, mis teenindab esmajoones Tallinna linna täisealisi üldhooldusteenuse vajajaid.
Asukoht
Hooldekodu tee 2/1,
13914 Tallinn